Undergraduates 2022

BACHELOR OF SCIENCE

First Class Honours

1. MUTUKU, Serryanne Wavinya

Second Class Honours (Upper Division)

2. AGWEYA, Catherine Nafula

3. AMWANZO, Joyce Wakasa

4. ATUKU, Brivian Bosibori

5. DAUDI, Bradley Otieno

6. HALIMA, Mohamed Adan

7. IKWARA, Grace June

8. JANVIA, Anjela Atieno

9. KASYOKI, Mark Mwanzia

10. KIRIMI, Douglas Muroki

11. LEKADAA, S Jonathan

12. MBITHI, Levi Mwololo

13. MURAGE, Jesse Machira

14. MWEU, Faith Mwongeli

15. NDIRITU, J Muritu

16. NJOROGE, Rebman Kinyanjui

17. OKOTH, Joshua Raphael

18. SANDE, Reveller Leunitah

19. TRASY, Makena

20. WAMALWA, Nangila Joan

 

Second Class Honours (Lower Division)

21. ABACHA, Tonny Blair

22. ACHOLIA, Thomas Lonyakol

23. AGESA, Faith Angano

24. ATULA, Etelej Benjamin

25. BOAZ, Kiptoo

26. CHIBUNDA, Ali Nyota

27. CHRIS, Erupe

28. ELIAS, Midenga Apina

29. EWOTON, Echwa Samuel

30. GITAHI, Samuel Macharia

31. IGONYA, Dennis

32. JOSHUA, Mulei

33. JUMA, Ignatius

34. KAMAU, Esther Nungari

35. KAMAU, Isaak Mwangi

36. KAMAU, Purity Wairimu

37. KARIUKI, Kelvin Simon

38. KICHENGELA, Edward Mwamodo

39. KIILI, Kennedy Musyimi

40. KINTALEL, Paul Sinkori

41. KINUTHIA, Kelvin Kiarie

42. KINYUA, Immaculate Wakio

43. KITHOME, Jeremiah Mutua

44. KOSGEI, Stella Chelagat

45. LIKABO, Norah Tsisiika

46. MACHARIA, Beatrice Murugi

47. MAINA, Wanjiru Naomi

48. MAJENGO, Donado

49. MALOBA, O Fredrick

50. MBAIRE, Winfred

51. MBALUKA, G Mbithe

52. MBITI, Kennedy Kaluvi

53. MIRIU, Patrick Mutwiri

54. MOHAMED, Yussuf

55. MONGARE, Gideon Nchaga

56. MUCHIRI, Margaret Wanjiru

57. MULONZYA, Grace Mwikali

58. MUMBI, Mercy Ann

59. MUNGAI, Innocent Muthama

60. MURAMBA, John Karisa

61. MUSIRA, Job Lung'ayia

62. MUTHINI, Festus Nzuma

63. MUTISYA, Faith Muluki

64. MWANGI, Christine Wambui

65. MWANGI, M P Wairimu

66. MWANGO, Kalevu Yvonne

67. MWINZI, Kennedy Muia

68. NDIRANGU, Simon Wanyoike

69. NGEI, Arnold

70. NJERU, Peterson Kibuti

71. NYONGESA, Loice Nangila

72. OCHIENG, Aloice Obado

73. OCHIENG, Martin Omollo

74. ODAWA, David Onyango

75. ODUOR, Edwin Okoth

76. OGARA, Barack

77. OGEGA, Lawrence Marieta

78. OKUMU, Joan Achieng

79. OMONDI, Brian Otieno

80. OMONDI, Brian

81. ONDIEKI, Bonface Momanyi

82. ONYANGO, Fidelotieno

83. ONYANGO, Irene Adhiambo

84. ORACHA, Synthia Atieno

85. OTIENO, Otieno Jemmy

86. OWIDHI, Joy Angella Awuor

87. SAIDI, Mohamed Saidi

88. SHANI, Yvonne Wambui

89. SHIKUKU, Daniel Odhiambo

90. SIGUDI, Felix Onyango

91. SIOYI, Collins Chemos

92. VALARY, Monicah Atieno

93. WANJIRU, Gladys Gathigia

94. ZAKARIYA, Abdirahman Mohamed

Pass

95. CHEPKWONY, Chelal Noah

96. FEIZA, Fadhili

97. HEHO, Wambugu Brian

98. KARIUKI, Annsusan Wairimu

99. KIMURGOR, Sireet Elisha

100. KIPLAGAT, Benard

101. KIPLOMAN, Daisy Jepkemoi

102. KIRAGU, Matthew Gichuri

103. MAINA, Ezekieljoseck

104. MOGERE, Bosire Daniel

105. NJERI, Gatwirijanis

106. OUYA, Vincent Otieno

107. THOITHI, Benson Munyua

108. WACHUKA, Samuel Wairangu

109. WAINAINA, Daniel Karehu

110. WEKESA, M Lydia

111. ZAWADI, Eddah Evah

BACHELOR OF SCIENCE (CHEMISTRY)

First Class Honours

1. ANDIA, Mukabi Irene

2. CHELAGAT, Caroline

3. GRATEFUL, Prosper Juma

4. KANYI, Purity Wanjiku

5. KASHINA, Nancy Njeri

6. KORIR, J Purity

7. KWENA, Meshack Stanley

8. MAALIM, Amina Abdullahi

9. MWANGI, Margaret Njeri

10. MWENDIA, Patrick Lenny Muthumbi

11. OBIERO, Christine Vivian

12. OKETCH, Rebecca Achieng

13. OMONDI, Brown Onyango

 

Second Class Honours (Upper Division)

14. AHMED, Yussuf Salad

15. AJWANG, Beryl Akinyi

16. ANGELA, Anstridis Munyasa

17. AUGUSTUS, Diana Muluki

18. AURU, Tito Lokeer

19. FRANS, Finfrock Ouma

20. GITAU, Samson

21. GITONGA, Victoria Wambui

22. GLORIA, Chepkoech

23. GUDO, Reagan Odhiambo

24. IMBEKA, Moses Manyala

25. KARITHI, Peter Meme

26. KIPKEMOI, Ambrose

27. KIPKORIR, Jepkogei Emily

28. LENGEES, Simon Banais

29. LIBESE, Branice

30. MAINA, Peter Mucheru

31. MAJIWA, Raphael Ouma

32. MAURICE, Otieno

33. MONGARE, Derish Kerubo

34. MOSES, Mugambi

35. MUSEMBI, David Mutati

36. MUSYOKI, S Mbithi

37. MUTERWA, Peter Opwondo

38. MWANGI, Grace Ngendo

39. MWANGI, Mary Muthoni

40. MWANGI, Phylis Wanjiru

41. NGIGI, Beatrice Wanjiru

42. NYONGESA, Nelima Annety

43. NZUNGI, Joseph Nguma

44. OCHIENG, Elijah

45. OTIENO, Jacob

46. OUMA, Josephat Odhiambo

47. RABECCA, Nafula

48. SAMINI, Ryan Chisienya

49. SAMUEL, Oluoch Levsam

50. WANDERA, Gabriel

51. WANJALA, C Macharia

Second Class Honours (Lower Division)

52. MBAU, Lena Muthoni

53. NGUGI, Wilson Kimacia

BACHELOR OF SCIENCE IN STATISTICS

First Class Honours

1. ONYANGO, Anitarihana Akelo

Second Class Honours (Upper Division)

2. ALI, Asha Hamda

3. ALINGA, Esin Enoch

4. ASANO, Aitong Juli

5. CHEMEKEKI, Evans Kibet

6. ELMI, Sofia Abi

7. GICHURE, Elizabeth Nyambura

8. HESBON, Kibet Owen

9. LAMECH, Ong'ondi Nyakundi

10. LWANGU, Magdaline Nambutie

11. MAYABI, Gerry Rawlings

12. MUSAU, Linda Kavata

13. MUTUA, Ishmael Ndungu

14. NATEMINYA, Joan Isendi

15. NGATIA, Lynn Shangi

16. NYABUTO, Sheila Nyamoita

17. NYABUTO, Vellah Mokeira

18. OKELLO, Violet Atieno

19. OMONDI, Collins Oluoch

20. ONDIEKI, Christine Mokeira

21. OTIENO, John Oduor

22. OTIENO, Sospeter Ouma

23. RAYOLA, Susan Apondi

Second Class Honours (Lower Division)

24. ABDIHAKIM, Hussein Abdullahi

25. ALOYO, Dennies Ouma

26. ARWA, Euqidia Atieno

27. BARASA, Branden Shadrack

28. CHERONO, Shaline

29. DESTINY, Mapenzi

30. GEKONGE, Donald Onduso

31. IBRAHIM, Mirasi

32. KAFWECHI, David Webbo

33. KANGU, Stephen

34. KIMANI, M. Abigael Gathoni

35. KIPRONO, Vincent

36. KIPSONGOK, Collins Kipchumba

37. KYALO, Eric Musau

38. MUNYAO, Kelvin Ndunda

39. MUREITHI, Ivy Wangui

40. MWENDA, Morris Bundi

41. NDERI, Benjamin Wanjohi

42. NDUNGU, Sheila Wangari

43. NJUKI, Denis Kamau

44. OCHIENG, Maryanna Akinyi

45. ONDEYO, Erinesto Tinega

46. ONYATTA, Sylvia Aluoch

47. OSMAN, Nur Issack

48. OTIENO, Alvan Broon Lackson

49. PAUL, Mwenze

50. REDEMPTIA, Wangari Ndungu

51. SAMSON, Mageta Marwa

52. THUMBI, Cynthia Njeri

53. WAMALWA, Cindy Nangoka

54. WERIMO, Edwin Makokha

Pass

55. KITENG'E, Makau

56. MACHARU, Moses Muchina

57. MENGO, Esther Machocho

58. NZOMO, L Muthini

59. SAVALI, Kimeu Cosmas

60. TARUS, Jonah Cheruiyot

BACHELOR OF SCIENCE IN ACTUARIAL SCIENCE

First Class Honours

1. AWINO, Ochieng Evans

Second Class Honours (Upper Division)

2. AGWANDA, Marvine Ochieng

3. ANYANGO, Nelvine

4. BARASA, Roselyne Inyangala

5. CHARFARE, Abdallah A

6. CHEGE, Catherine Wanjiku

7. CHELANGAT, Brenda

8. DANYUKU, Esther Onzere

9. FRANCIS, Rachael Kanini

10. GITHIRI, Moses Wanjohi

11. JANDI, Edgar

12. JUNIOR, Mtemwa

13. KAMAU, Beatrice Wangui

14. KAMAU, Benson Muiru

15. KAMBI, Kaingu

16. KANYI, Joy Wambui

17. KIBUI, Christine Kagwiria

18. LANGAT, Victor Kiprono

19. MAGATI, Paul Roy Nyamwaro

20. MBITI, Kennedy Mwavu

21. MUHIA, Chelsea Nyambura

22. MUTHURI, Brenda Kanana

23. MUTUKU, Lazarus Nzomo

24. MWANGI, Ian

25. NDERITU, Wilson

26. NDUNGU, Zacharia Ria

27. NJOROGE, Oscar Peter

28. NYAGAMI, Agnes Bosibori

29. OCHIENG, Odhiambo Stephen

30. ODHIAMBO, Lillian Ayoo

31. OLUOCH, Loise Akoth

32. OMUSUGU, Braxtone

33. ONYANGO, Khalif Nhashon

34. PURKEIYA, Alison

35. SUGUT, Kiprotich Derick

36. WAMWERU, Leah Njoki

37. WANGARI, Stephen Waweru

38. WANGECHI, Milton Kafue

39. YIDA, Mujivane Godwins

 

Second Class Honours (Lower Division)

40. ASEKA, William Martin

41. GACHERU, Brian Jason Kimani

42. IMBEZI, Hillary

43. JABIR, Ali Yussuf

44. KINYANJUI, Victor Mwangi

45. MAINA, Peter Gathira

46. MWANGI, Sylvia Wangari

47. MWENDIA, Martha Karimi

48. NYABOGA, Joshua Moturi

49. ODHIAMBO, Phelix Ndonga

50. ODIPO, Kenedy Owino

51. ODIYO, Brian Opiyo

52. OMWOYO, Zeresh

53. PAUL, Philip Nzyoka

54. TIMAN, Johnson Lopetet

55. USENGE, Ronnie Ochieng

56. WANJOHI, Joanne Mukami

Pass

57. KUKUNI, James Turana

BACHELOR OF SCIENCE IN ANALYTICAL CHEMISTRY

First Class Honours

1. BILLY, Julias

2. BUSURU, Jek Givern

3. IRENE, Mbithe

4. ISAAC, Nyandieka Jacob

5. JAMES, Karanja Wanjiku

6. MUDOGO, Oscar

7. MULANGA, J Kambua

8. MURIITHI, Morris Mwaniki

9. NGUNJIRI, Winfred Nyambura

10. NJOROGE, Shaleen Wambui

11. NZAMBI, Faith Mwethya

12. ODHIAMBO, Henry

13. OKENYE, Nyaboke Karen

14. OTIENO, Benson Benedict

 

Second Class Honours (Upper Division)

15. AKINYI, Mercy Hilda

16. BOYI, Oyaya Forstine

17. GITAU, George Njoroge

18. HUDUMU, Joseph Chai

19. KIPKOECH, Cyrus

20. KISPAN, Nick Leshan

21. MAKUSA, Evans Musyoka

22. MOGARE, Esborn Nyakango

23. MWENDI, Joan Kwamboka

24. NDIRITU, Triza Mukami

25. OGENCHE, Daniel

26. OKARI, Kevin Oyaro

27. OKECH, Brian Omondi

28. OKEYO, Awuor Jane

29. ONYANGO, Samuel Ayieta

30. OTIENO, Grace Venessa

31. OYIKO, Joseck

32. SHYLEEN, Wangui

33. WAFULA, Faith Blessing

34. WAMAITHA, Stellah Mukami

 

Second Class Honours (Lower Division)

35. OMONDI, Odhiambo Clintone

BACHELOR OF SCIENCE IN ASTRONOMY AND ASTROPHYSICS

Second Class Honours (Upper Division)

1. JILANI, Cleragy Mwangudza

2. KIHUHA, Samuel Nyangi

Second Class Honours (Lower Division)

3. KANYANDA, Onguso Moses

4. KARIMI, Alex Mwai

5. KIMARU, Elvis

6. KIMATHI, Alex

7. KOECH, Duncan Kipkurui

8. LANGAT, C. Anjela

9. MURGOR, Lewis Kimutai

10. NGUGI, Marcus

11. SHIRLEY, Aoko

12. WANJAGI, Morris Gichuhi

BACHELOR OF SCIENCE IN BIOLOGY

First Class Honours

  1. ASERENA, Sharon

 

Second Class Honours (Upper Division)

2. AGHA, Alma Njeri

3. BOKE, Mercy Werema

4. MAROCHA, Gesare Winnie

5. MUSYOKA, Consolata Mbithe

Second Class Honours (Lower Division)

6. ALOO, Stephen Otieno

7. KARIUKI, Wanjiru Winnie

8. KEOYE, Andrew Ongechi

9. MIRAMBO, Beavon Onyancha

10. MULI, Janet Syombua

11. NDAISI, Nthule

12. NJUKI, Dennis Mwaniki

13. OLILE, Anne Atieno

14. OMARE, Aima Amfrey

15. OTIENO, William George

Pass

16. ODONGO, Bella Laura

BACHELOR OF SCIENCE IN ENVIRONMENTAL CONSERVATION AND NATURAL RESOURCES MANAGEMENT

First Class Honours

  1. YAWE, Eden David

 

Second Class Honours (Upper Division)

2. AHULLAH, Kimstone Peter

3. CHEPKIRUI, Valentine

4. KATUA, Patricia Wawunda

5. MUGAMBI, Kaiyongi Kelvin

6. ODUOR, Stacy Sophie

7. OLUOCH, Juliet Aluoch

8. OTIENO, Kennedy Okoth

Second Class Honours (Lower Division)

9. ABOK, Joan Achieng

10. AGOLA, Harison

11. KILONZO, Vincent Mwangangi

12. KORTOM, Daniel Ntome

13. LANINO, Margaret Obetto

14. MALOBA, Sandra Lusaria

15. MUHAVI, Emmanuel Maingi

16. MUTINDA, Brian Mulei

17. MUZNI, Mohamed Abdullahi

18. NDIRANGU, Mary Wanjiru

19. NKURUMWA, Kato

20. OGENDI, Oscar Onwonga

21. TARUS, Kipkurgat Obadia

22. WALUBENGO, Whitney Naliaka

Pass

23. SHUMARI, Daniel Parsakei

BACHELOR OF SCIENCE IN GEOLOGY

Second Class Honours (Upper Division)

1. ANYANGO, Polyn Oyaro

2. BRIAN, Kipchumba Kiplimo

3. CHEPKORIR, Carol

4. KHALID, Mohamed

5. KIBICHII, Bethuel

6. KIPROP, Edwin

7. KISOTU, Rambei Joseph

8. MARINGO, Irene

9. MOGAITO, M Victor

10. MUGWE, Mercy Wanjiku

11. MURIITHI, Alex Gichobi

12. MUSEMBEI, Innocent Ndunga

13. MWENDWA, B Wamukore

14. OPIYO, Basil Otieno

15. OTIENO, Simon Oketch

16. SIMIREN, Rebecca Seleina

17. WERU, Jude Timothy

 

Second Class Honours (Lower Division)

18. ALLAN, Smith Otieno

19. BOLTON, Daddy Moses

20. CHEMUTAI, Cynthia

21. GUTHIGA, Josphat Nganga

22. KEVIN, Mwita Chacha

23. KIPKIRUI, Shadrack

24. KIPYEGON, Leslie

25. MAINA, Edwin Gachanja

26. MAROR, Mark Majack

27. MBUTHIA, Kabatha Wilson

28. MGHANGA, Brian Mshila

29. MICHUKI, Florah Wangari

30. MUMO, Jeremiah Mwendwa

31. MUTHEMBA, W Sharyce

32. MWAMRANDU, Joseph Tsimba

33. MWANGI, Joys Murathime Gathoni

34. MWANGI, Karl Mbugua

35. NYAMBU, Wanjala Agripinah

36. OSUMBA, Steven Omondi

37. OUMA, Erick

38. PETER, Natalya Kamola

39. PETER, Otieno

40. SAPAN, Stellah Chepkemei

41. WANGAI, Ndirangu Boaz

42. WANJIRU, Wendy

43. WAWERU, Ricarda Muthoni

BACHELOR OF SCIENCE IN INDUSTRIAL CHEMISTRY

First Class Honours

1. KAMAU, Ammi Gitau

2. KAMAU, S Mwangi

3. KIMANI, Mutuku Francis

4. MALUKI, Irene Kathina

5. MWAURA, Nahashon Mbugua

6. OGADA, Billy Opiyo

 

Second Class Honours (Upper Division)

7. ALIGULA, Lincoln Kivihya

8. ASMA, Abdiweli Imran

9. EMANUEL, Mugasha Oginga

10. KIMUTAI, Collins

11. KIPRONO, Emmanuel

12. MAILU, Bonaventure Musyoka

13. MBAE, Kelvin Mwiti

14. MBUSIA, Moses Limanye

15. MOBISA, Bonface Kinaro

16. MOHAMED, Fatma Ahmed

17. MUEMA, Joseph Mutua

18. MUTISYA, Alex Wambua

19. MUTUMA, Gatwiri Blenda

20. MWANGI, Chelsea Nyawira

21. NJOROGE, Peter Njoroge

22. ODONGO, Adongo Milka

23. OJUNGA, Brian Odhiambo

24. ONYANGO, Rosaline Achieng

25. SANDE, Kenedy Ochieng

26. TANCHU, Melton Melita

27. TEMBO, Edward Mvoo

28. VERONICA, Gumato Tura

29. WACHIRA, Kariuki Livingstone

 

Second Class Honours (Lower Division)

30. DENNIS, Wageni Muchoki

31. EDWIN, Oluch

32. GICHEHA, Eunice Njambi

33. KIHARA, Lydia Nyaguthii

34. KIPRUTO, Frankline

35. KIPTUM, Sharon Jepkemboi

36. MOKEIRA, Eunice Maroro

37. MOMANYI, Kemunto Milfer

38. MUSYOKI, Grace Mumbi

39. MUTETHIA, Keneth

40. MUTETI, Duncan Kyumwa

41. MWANGI, Njuguna Raymond

42. NJUGUNA, Robert Njoroge

43. OLOO, Mercy Akinyi

44. OLUOCH, Vincent Oracha

45. OMUTOTO, Urbanus

46. OSINDE, Samson Ongayo

47. SAMANYA, Carolyne Tabu

48. SARAFINA, Moraa

49. SHIKUKU, Mary Khaendi

BACHELOR OF SCIENCE IN MATHEMATICS

Second Class Honours (Upper Division)

1. ABDULSHAKUR, Ridhwaan

2. AMUSUGUT, Joy

3. ATIENO, Brenda

4. HANI, Harun Ibrahim

5. KISOI, Eddah Kavenzeni

6. KYALO, Mary Wayua

7. MWAURA, Lorna Gathoni

8. NDUNGU, Salome Wanjiku

9. ODHIAMBO, Charles Odongo

 

Second Class Honours (Lower Division)

10. KARIUKI, James Muya

11. KEERU, Sandra Joy

12. KINYUA, Christine Nkuene

13. KIRAGU, Brian Waweru

14. LENAIMALDA, L Michael

15. MATHEKA, Tressie Kailu

16. MAYLLER, Kwamboka Ogochi

17. MOTH, Valary Antonine

18. MUTUNGA, Edwin Muthama

19. NG'ANG'A, Timothy Ndung'u

20. OBWAKU, Russell Wanjiru

21. ODHIAMBO, Benson John

22. ODHIAMBO, Lawrence Otieno

23. ONGARE, Wellington Owiti

24. OOKO, Odipo Ezekiel

Pass

25. LETING, Galvin Kipkemboi

26. OTIENO, Nickolas Odiwuor

BACHELOR OF SCIENCE IN METEOROLOGY

Second Class Honours (Upper Division)

1. ALICE, Daisy Bonyo

2. AMBUTSI, Chris Mate

3. AROMBO, Odhiambo Wyclife

4. CHELIMO, Scholar

5. GALGALO, Galma Sora

6. ILIKWEL, Ngibeyo Peterson

7. KIBET, Kewell Pkemoi

8. KIMATHI, Vincent Mutuma

9. KIMEU, Irene Mbula

10. KIPKEMEI, Nickson

11. KIRRINKOL, Wilson Ntipapa

12. LOKOL, Akitella Rael

13. MAIMA, M Owuori

14. MURIITHI, Silviah Nyawira

15. MUSAMALI, Fortuna

16. MUSASIA, Ryan Shihera

17. MUTAI, Vincent Kiprotich

18. MUTAI, Dennis

19. MUTUMA, Kennedy

20. MWANGI, Kelvin Kariuki

21. NZUVE, John Kyele

22. OKOTH, Mercy Auma

23. OLANDO, Erick Opiyo

24. OMAR, Mango Suleiman

25. ONYANGO, Nicholas Abuga

26. OTIENO, Patrick Obondo

27. OWINO, Ferdnand Omondi

28. ROBERT, Kimathi

29. STEPHEN, Muthama

30. WILLYS, Alaka Omondi

31. YONA, Victor Odhiambo

 

Second Class Honours (Lower Division)

32. MOMANYI, James Nyaachi

Pass

33. NJUE, Sophia Wanjiru

BACHELOR OF SCIENCE IN MICROBIOLOGY AND BIOTECHNOLOGY

First Class Honours

1. KIMANTHI, Karen Katheu

2. WAVINYA, Stella Mueni

Second Class Honours (Upper Division)

3. AKOTH, Christine Beryl

4. ALHAD, Toma

5. ATIENO, Grace Michelle Wenwa

6. BOMETT, Neil Kiprotich

7. HOOK, Jesse Constantine

8. JERONO, Diana

9. KAMAU, Jerome Njihia

10. KARUNGARI, Wanjohi Elvis

11. KIPKOECH, Brian

12. MATIBE, Jerry Rollings

13. MBEGAH, Patrick Ogwayo

14. MWANGI, Mathew Kariuki

15. OGINGA, Emmaculate Achieng

16. OGUK, Shem Odhiambo

17. ONDABU, Anita Moraa

18. PATEL, Pooja Anil

19. WANGUI, Barbara

20. WANJOHI, Faith Wamuyu

21. WAWERU, Felistus Wangari

 

Second Class Honours (Lower Division)

22. ABDUL, Aziz Said

23. ANYANGA, Peter Namayi

24. BEN, Kelly

25. GESIMBA, Edwin Joshua

26. IMOLI, John Injehu

27. KIMANI, Erick Muthoni

28. LAZARO, Polokwa

29. MAGETO, Karryson Mogere

30. MICHAEL, Munyao

31. MWANDI, Mercy Kalunda

32. NGARAMA, Peter Mwangi

33. OCHIENG, Godfrey Omondi

34. OKOTH, Solomon Ochieng

35. OMAR, Mohamed

36. OWUOR, Raymond Onyango

Pass

37. KINYUA, Muhammad Muchemi

BACHELOR OF SCIENCE IN MICROPROCESSOR TECHNOLOGY & INSTRUMENTATION

First Class Honours

1. EKENO, Samson Lokwakai

Second Class Honours (Upper Division)

2. GITUKU, Muindo Ngeene

3. KARIUKI, Naftali Wainaina

4. KIMUTAI, Lesley

5. MUSYIMI, Ray Mbithi

6. NAFTALI, Masake Caleb

7. NYAOSI, Brian Orege

8. PAMPHILIAN, N. Wandera

9. WARUTERE, Joe Muraguri

 

Second Class Honours (Lower Division)

10. KIBENON, Collins

11. OTIENO, Achieng Monica

Pass

12. MULI, Ndonye

(xv) BACHELOR OF SCIENCE IN PETROLEUM GEOSCIENCE

Second Class Honours (Upper Division)

1. GETUNO, Amos Moegi

(xvi) BACHELOR OF SCIENCE IN BIOCHEMISTRY

Second Class Honours (Upper Division)

1. ADHIAMBO, Annabelle Salome

2. AMENYA, Chelsea Benta

3. ANGARUKI, Paul

4. BRUCE, Inyangala Shitandi

5. GITANGU, Lynette Murugi

6. KIMANI, Peris Wairimu

7. MAINGI, Fidelis Thyaka

8. MAKENA, Kinoti Ann

9. MULWA, Paul Muuo

10. MURAGE, Rosanttah Njeri

11. MUSYIMI, Abigael Mwende

12. MWANGI, Charles Mugo

13. MWENDE, Elysian Enyi

14. NDEGE, Brian Murimi

15. NGANGA, Derick Ngururi

16. NYOKABI, Bridgit Wanjiru

17. OLOO, Sonia Consolata Akoth

18. OMARE, Samuel Nyambane

19. ONENGA, Ontweka Jacob

20. ORINA, Misati Kevin

21. OTIENO, Stephen Ouma

22. RONOH, Jepkosgei Jennifer

23. SIFUNA, Gelap

24. TOROITICH, Kiprop Vincent

25. VARSANI, Dulari Vinod

26. WANYAMA, Nafula Karen

 

Second Class Honours (Lower Division)

27. AGWENGE, Odhiambo Collins

28. BARASA, Josea Wekesa

29. BETT, Robert

30. FAITH, Mueni Mutiso

31. JUMA, Sarah Nafuna

32. KAUNDA, Sheila Kendi

33. KICHE, Abuto Ida

34. KITHINJI, Kencian Kimathi

35. MUHINGI, Giliford Suleiman

36. MUSANGO, Caleb Mwangangi

37. MWAI, Michael Kamau

38. MWANDIME, Amos Muriithi

39. MWANGI, Elizabeth Wambui

40. NDABA, Hannah Wanjiru

41. NDUNGU, David Konde

42. NJONJO, Paul Nganga

43. ODANGA, Priscah Ahona

44. ODECHI, Benjamin

45. OKUMU, James Blair

46. ONYANGO, Monica Ngendo

47. WANDARE, Mellyne Sally Akinyi

Pass

48. AMANI, Asanta Salim

49. KARIUKI, Elsa Nyambura

50. KITUA, Brian Mbesa

51. THOMAS, Esther Ihiju

52. WEKESA, Denis Wanjala

BACHELOR OF SCIENCE IN COMPUTER SCIENCE

First Class Honours

1. KAHUHO, Josephine Wanjiru

2. MWANGI, Stephen Kioni

Second Class Honours (Upper Division)

3. AGUNDA, Vareen Rose

4. BULUMA, Larry Okubasu

5. ISUTSAH, John Musonye

6. JERIM, Otieno

7. KEYA, Gloria Kaleha

8. KIMANI, Hubert

9. KINYANJUI, Gladwell Wanjiku

10. KOGO, Kevin Kimtai

11. KURIA, Collins Kariuki

12. LIGARE, Leah Effie Atieno

13. MAINA, Pauline Kabura

14. MEKENYE, Raymond Mokua

15. MOKAYA, Sharon Kerubo

16. MUGABWA, Allan Siema

17. NDEGWA, Jeniffer Wanjiru

18. OMANGI, Neville Mogita

19. ONDENGE, J Thaddeus

20. ONYANGO, Graham Eric

21. PAUL, Brian Mumo

22. SAID, Sheman

23. SHILOLI, Ronald Onami

24. WANJAU, Christine Wambui

25. WERE, Gabriel Ameyo

26. YAHYA, Mohamed Abdikadir Mohamud

Second Class Honours (Lower Division)

27. ABDIFATAX, Hussein Dimbil

28. ADUMA, Moshood Abiola

29. AHMED, Abdullahi Mohamed

30. AHMED, Hannan Ibrahim

31. AROW, John Alier Majok

32. HEZRON, Oteng Okwach

33. IBRAHIM, Abdirahim

34. JUMA, Alex Wanyonyi

35. KAYEMBA, Casey Tibenkana

36. KELVIN, Kipchirchir Serem

37. KIMANI, Alvin Karungo

38. KIOI, Gladys Wangari

39. KIPTOO, Brian

40. LUGALLIA, Nicole

41. MORONGE, Ian Ayub

42. MUGAMBI, Janet Ceere

43. MUHIA, Peter Kiarie

44. MUNYWOKI, Grace Nthenya

45. MUSTAFA, Ahmed Ibrahim

46. MUTUA, Bernard Katiku

47. MUTUA, Daniel Muendo

48. MUTUKU, Moses

49. NDUNG'U, Daniel Gichuru

50. OCHIENG, John Arthur

51. ONYANGO, Joshua Ochieng

52. SANG, Kipkemei Dennis

53. WAHOME, Dennis Linus

54. WANGARI, Keffah P.kingori

Pass

55. ANNAN, Harry

56. BENJAMIN, Peter Kyama

57. CHUMBA, Trevor Kiprop

58. GAGI, Denis Andrew

59. KIMATHI, Mark Bundi

 

Share Page